1. aprillist tõuseb eriarstiabi visiiditasu viielt eurolt 20 eurole

1. aprillist tõuseb eriarstiabi visiiditasu viielt eurolt 20 eurole

Alates 1. aprillist tõuseb eriarstiabi ja EMO visiiditasu viielt eurolt 20 eurole. Pensionäridele, töötutele, lapseootel naistele ja toimetulekutoetuse saajatele jääb visiiditasu endiselt viiele eurole.

Alates 1. aprillist tõuseb . Seni oli see viis eurot, nüüd on 20 eurot. Pensionärid, töötud, lapseootel naised ja toimetulekutoetuse saajad maksavad endiselt viis eurot.
Kui inimene jääb , siis EMO külastuse eest visiiditasu ei pea maksma. Aprillist tõuseb ka . See oli seni 2,5 eurot, nüüd on viis eurot.
Visiiditasu ei ole muudetud üle 10 aasta. Meditsiinisüsteemi koormus ja kulud on kasvanud. Lii Pärg, sotsiaalministeeriumi ekspert, ütles, et OECD soovitab visiiditasude tõstmist. See aitab tervishoiusüsteemi tõhustada. Samuti kaitstakse haavatavaid inimeseid.
Madalam, viie euroline visiiditasu jääb maksma: toimetulekutoetuse saajad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, , üle 63-aastased, vanaduspensionärid, alla 19-aastased lapsed, lapseootel naised ja alla üheaastaste laste emad. Lapseootel naistelt ei või küsida visiiditasu, kui arstiabi on seotud raseduse või sünnitamisega.
Kui inimene vajab sama eriarsti juurde korduvalt, siis aasta jooksul tuleb visiiditasu maksta vaid üks kord. Raviasutuse siseselt või teise raviasutusse suunamiste eest visiiditasu ei maksa. Perearsti vastuvõtt jääb tasuta.
Voodipäevatasu tõuseb aprillist 2,5 eurolt viiele eurole. Seda saab küsida kuni 10 haiglas viibitud päeva eest. Erandina ei või nõuda voodipäevatasu , raseduse või sünnitamise ajal ja alaealistelt.
Kui patsient ei saa vastuvõtule tulla, peab ta sellest teavitama vähemalt 24 tundi varem. Kui patsient jätab kohale tulemata, võib haigla järgmisel korral küsida kahekordset visiiditasu.