Ministeerium tahab koolides käitumise ja hoolsuse hindamisest loobuda

Ministeerium tahab koolides käitumise ja hoolsuse hindamisest loobuda

Haridusministeerium plaanib lõpetada käitumise ja hoolsuse hindamise koolides. Uue õppekava järgi rõhutatakse õpilase iseseisvust ja enesemääratlemist.

Praegu peavad koolid hindama õpilaste käitumist ja hoolsust vähemalt kaks korda aastas. Haridusministeerium tahab sellest loobuda. Tulevikus arutatakse seda õpilasega .
1. septembrist 2023 kehtib uus haridusseadus. Ühe muudatusena plaanib ministeerium kaotada käitumise ja hoolsuse hinded. Uus õppekava keskendub rohkem õpilase iseseisvusele ja enesemääratlemisele. Käitumise ja hoolsuse hindamine on sageli subjektiivne ja õpetajati erinev. See võib õpilasele tunduda ebaõiglane.
Uues õppekavas rõhutatakse õppimist kui protsessi. Oluline on koostöö, refleksioon ja . Eesmärk on, et õpilasele tekiks ise soov järgida käitumisnorme ja olla .
Pikas perspektiivis on efektiivsem arendada õpilase sisemist motivatsiooni. See on parem kui , mida käitumise ja hoolsuse hinded annavad.
Edaspidi peab kool vähemalt üks kord aastas arenguvestlusel. Kool võib vestlusi pidada ka sagedamini, kui on vaja. Vestluses saab õpetaja ja õpilane koos arutada käitumise ja hoolsuse küsimusi. Õpilane saab oma käitumist selgitada ja õpetaja saab anda juhiseid parandamiseks.