Kui arsti ooteaeg on pikk või ravi ei aita, otsivad inimesed abi ühismeediast

Kui arsti ooteaeg on pikk või ravi ei aita, otsivad inimesed abi ühismeediast

Kui arsti juurde minek on raske või ravi ei aita, pöörduvad inimesed ühismeediasse. Seal otsitakse nõu ja jagatakse kogemusi.

Oma küsimuse kirjutamine grupi seinale on palju kiirem kui arsti juurde minek. Inimesed tahavad oma murele. Sossiaalmeedias saab vastuse tihti mõne minutiga.
Berit Renser, kes on Tallinna Ülikooli teadur, uuris Facebooki tervisegruppi. Ta leidis, et inimesed usaldavad arste diagnoosimisel, kuid pöörduvad nad ka ravitsejate poole.
Grupis nii tõenduspõhise meditsiini kui ka e kohta. Inimesed kirjutavad oma probleemidest ja saavad teistelt kogemusi ning soovitusi.
Grupis pakuti lahendusi taimetõmmistest kuni supertoitudeni. Mõned soovitused pärinesid ist, teised reklaamiti turunduse kaudu.
Kuid grupis rõhutati, et esmalt tuleb pöörduda arsti poole. Biomeditsiin ei ole tähtsusetu, vaid osa tervenemisest.
Mõned inimesed pöörduvad grupist ka nõidade poole. Nõiad annavad nõu, mis seostab probleeme lapsepõlve või perekondlike mustritega.
Ühismeedias saavad inimesed kiiret abi, eriti kui või ooteaeg pikk. Grupis on palju inimesi, kes elavad maapiirkondades või välismaal.
Berit Renseri uuring näitas, et ühismeedia on oluline koht terviseprobleemide lahendamisel, kus inimesed otsivad tuge ja tähendust.