Tallinna ristitee rännak viis esmakordselt õigeusu kirikusse

Tallinna ristitee rännak viis esmakordselt õigeusu kirikusse

Suurt reedet tähistati ka Tallinnas sümboolse ristitee rännakuga. Esimest korda viis ristitee rännak seekord õigeusukirikusse.

Kristlaste jaoks on väga tähtis päev. See on vaikse nädala kõige süngem päev. Ristitee läbi Tallinna vanalinna aitab meil mõelda kannatusest, hoolivusest ja lootusest.
Ristitee algas Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust. Ristiteel on . Need on jagatud erinevate kirikute vahel. Peatused tulid kasutusele juba keskajal. Need näitavad olulisi hetki Jeesuse elus. Näiteks, kui ta süüdi mõisteti ja kui ta risti võttis.
Esimest korda viis ristitee usse. See on Eesti " data-translations='{"en":"Apostolic Orthodox Church","ru":"Апостольская православная церковь","uk":"Апостольська православна церква"}' data-article-title="" data-article-id="87563612-4152-4d55-baeb-1264e3c82267" aria-label="Save phrase" title="Salvesta fraas">
Tõlge fraasile: apostlik-
EN Apostolic Orthodox Church
u peakirik Tallinnas. Tänavu tähistavad läänekristlased ja idakristlased ühtelugu suurt reedet.
Õigeusu kirikus asub i haud. Kirikul on pikk ja huvitav ajalugu. Kirik on olnud kasutusel 800 aastat. Sellest on osa katoliiklik, luterlik ja õigeusu aeg.
Ristitee peatused olid ka us, is ja us. jäi seekord teekonnast välja. Praost Jaak Aus ütles, et liiga palju kirikuid teeb teekonna pikaks.
Ristitee traditsioon on vana ja sellel on katoliiklik taust. Tallinna sai alguse ust. Ühel hetkel ei mahtunud rahvas kirikusse ära ja nii sai alguse , mis ühendab erinevaid kirikuid.