Dokument kaotab kehtivuse, kui see viiakse politseisse

Dokument kaotab kehtivuse, kui see viiakse politseisse

Kui kadunud dokument viiakse politseisse, ei saa seda enam kasutada. Inimene peab taotlema uue dokumendi.

Kui keegi leiab tänavalt kadunud dokumendi (näiteks passi, ID-kaarti või juhiluba), peab ta selle politseisse viima. Politsei ütleb, et see dokument kaotab siis kehtivuse.
Politsei selgitab, et . Keegi võib seda kasutada . Dokumendis on kiip, millega saab teha . Kui dokument on kaotsi läinud, võib keegi seda .
Kui kaotad rahakoti koos dokumendiga, on veel ohtlikum. Keegi võib kasutada sinu dokumenti ja PIN-koode. Isegi kui PIN-koode pole kaasas, võib keegi teha dokumendist pildi ja seda pilti kasutada.
Kui dokument kaotab kehtivuse, pead sa taotlema uue. Elamisloa puhul ei pea taotlema uut luba, vaid uut dokumenti. Samuti saad kasutada digitaalset isikutuvastust Eesti äpis.
Eelmisel aastal leidis politsei 186 juhtumit, kus keegi kasutas teise inimese dokumenti. Sellised juhtumid on ohtlikud. Politsei soovitab olla ettevaatlik ja kaotatud dokumendid kohe politseisse viia.