Vanglalepe Rootsiga tõi ametnikele preemiad

Vanglalepe Rootsiga tõi ametnikele preemiad

Justiits- ja digiministeerium andis lisatasud inimestele, kes aitasid Eesti ja Rootsi vanglalepingut ette valmistada.

Kantsler Tiina Uudeberg andis Argo Tomingasele 2000 eurot lisatasu. . Ta sai tasu, sest tegi rohkem tööd kui tavaliselt. Tema töö oli aidata Eesti ja Rootsi vanglalepingut ette valmistada.
Asekantsler Rait Kuuse andis Risto Lindebergile 1500 eurot lisatasu. Risto Lindeberg on vanglateenistuse haldusosakonna juht. Ta sai tasu, sest tegi rohkem tööd kui tavaliselt. Tema töö oli samuti aidata Eesti ja Rootsi vanglalepingut ette valmistada.
Asekantsler Kuuse andis ka Priit Postile 2000 eurot lisatasu. Priit Post on vanglateenistuse IT-juht. Ta sai tasu, sest tegi rohkem tööd kui tavaliselt. Tema töö oli samuti aidata Eesti ja Rootsi vanglalepingut ette valmistada.
. . Eesti ja Rootsi allkirjastasid ka vanglalepingu.
. . . Seda saab pikendada veel kolme aastaga.
. See on 300 vangi eest. Iga lisavang maksab 8500 eurot kuus.
Esimesel aastal maksab Rootsi 23 miljonit eurot. See on 75% aastasest summast. .
. Ilma ühekordsete kuluteta on keskmine maksumus 26,8 miljonit eurot aastas.