Healey: jõudude saatmine Ukrainasse ei tule Eestile antud lubaduste arvelt

Healey: jõudude saatmine Ukrainasse ei tule Eestile antud lubaduste arvelt

Ühendkuningriigi kaitseminister John Healey kinnitas, et Briti julgestusjõudude saatmine Ukrainasse ei mõjuta Eestile antud lubadusi. Ta rõhutas Eesti ja NATO idatiiva tähtsust.

Eestis toimub peagi . tuleb Eestisse osalema. John Healey (JH) ütleb, et nad on valmis. Siil on üks suurimaid NATO õppusi sel aastal. 4. brigaad, umbes 2500 sõdurit, näitab koos Eesti vägedega, mida nad suudavad koos teha. See tugineb peaaegu kümne aastase tiheda koostöö peale NATO-s. Tuhatkond Briti sõdurit elab koos eestlastega. Nad planeerivad, treenivad ja harjutavad koos. JH usub, et nad on saavutanud läbimurdeid ja näidanud teistele NATO riikidele, kuidas asju paremini teha.
Hanno Pevkur (HP) kinnitab, et Eesti on valmis Briti brigaadi vastu võtma. Nad on selleks pikalt ette valmistanud. Kõik ettevalmistused on läinud plaanipäraselt. HP rõhutab, et see on pikk protsess, kuid Eesti on valmis.
JH kinnitab, et Briti ei mõjuta Eestile antud lubadusi. Ta ütleb, et mis tahes vägede paigutamine Ukrainasse ei tule Eestis tehtava töö arvelt. JH rõhutab oma pühendumust Eestile ja NATO idatiivale. Ta on käinud Eestis viis korda ja kohtunud Briti sõduritega, kes teenivad Venemaa piiril.
HP räägib, et Eesti toetab Briti-Prantsuse algatust Ukrainas. Ta kohtus NATO peasekretäriga, kes mõistab, et a ei saa ohustada. Eesti on toetanud Ukrainat alates sõja algusest. Nad saatsid tankitõrjerakette ja palju varustust. HP ütleb, et nad on veel plaane tegemas ja ootavad rahuläbirääkimiste tulemusi.
JH rõhutab, et keegi ei saa kahtluse alla seada Eesti pühendumust NATO-le ja Ukrainale. Eesti on olnud üks tugevamaid Ukraina toetajaid. JH ütleb, et nagu nad seisavad Ukraina taga sõjas, seisavad nad ka rahuajal.
JH selgitab, miks just 4. brigaad tuleb Eestisse. See on osa plaanist, millega Eesti ja NATO on kokku leppinud. 4. brigaad on kerge jalaväebrigaad, mis sobib Eesti kaitseväega. JH ütleb, et nad ei pane Eestisse vaid uusi tanke ja soomukeid, vaid töötavad koos Eesti kaitseväega piiril. See on uus viis, kuidas näidata teistele NATO riikidele, kuidas asju paremini teha.
HP räägib, et tõuseb järgmisel aastal üle viie protsendi. Nad hangivad uusi võimeid, nagu ja . HP ütleb, et 4. brigaad on osa nende sõjaplaanist. Nad on koos NATO-ga välja töötanud kaitseplaani. HP rõhutab, et tähtis on vaadata võimeid, mitte arve.
JH ütleb, et Eesti ja Ühendkuningriik on NATO eesotsas. on üks kõige tähtsamaid piire. JH rõhutab, et nende saavad olema Eesti võimed. Ta usub, et teised NATO riigid võtavad neid eeskujuks.