Cambridge'i keeletest ajab Eesti koolide edetabeli nihkesse

Cambridge'i keeletest ajab Eesti koolide edetabeli nihkesse

Postimehe koolide edetabel arvestab riigieksami tulemusi, kuid Cambridge'i keeletest, mida tehakse aasta varem, ei arvestata. See mõjutab koolide edetabelit ja mainet.

riigieksam või . Viimast saab sooritada juba 11. klassis. Postimehe edetabel aga ei arvesta aasta varem tehtud eksameid. konkreetsete õppeaastate lõikes, mitte koolilõpetajate lõikes.
Haridussilmas näeme infot ühe õppeaasta eksamisooritajate kohta ühes koolis. Seal on koos kõik inglise keele C1 eksami tegijad, olenemata sellest, kas nad on 11. klassis või abituriendid. ei saa lisada nende lõpuaasta tulemustesse. See võib mõjutada koolide edetabeli adekvaatsust. Samuti ei kuva haridussilm andmeid, kui eksami sooritanuid on alla viie. See võib mõjutada väikekoolide tulemusi.
i koostaja ütleb, et kui harno annaks täpsemaid andmeid, kasutaks ta neid. Ta arvestab teatud õppeaastal tehtud eksamite tulemusi. Ta ei tea, kas need on tehtud 11. klassis või juba 10. klassis.
, sest Cambridge'i keeletesti tulemusi ei arvestata. Näiteks oli matemaatikaeksami tulemuste poolest teisel kohal, kuid inglise keele eksamist saadi ainult 28,9 punkti. Kooli direktor ütleb, et õpilased sooritasid C1 eksami 11. klassis, mitte abituriendina. Kui Postimees oleks kasutanud õigeid andmeid, oleks kooli koht parem olnud.
Direktor ütleb, et inglise keele riigieksami teevad pigem nõrgemad õpilased. , mida tuleb läbida. Tugevamad õpilased püüavad teha just C1 eksami. is teeb 75 õpilast 90-st C1 eksami.
Postimehe edetabelis on esikohal , teisel Tallinna inglise kolledž ja kolmandal .